– SZCZEGÓŁOWE zasady dofinansowania za przerwę w rehabilitacji (procedura wnioskowania)

UWAGA: zamieszczamy odpowiedź na często zadawane pytanie
(źródło: Portal informacyjny Systemu Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON)

Pytanie: Jeżeli zajęcia w placówce odbywają się od poniedziałku do piątku przez 10 miesięcy, ale beneficjent korzysta ze wsparcia raz na tydzień lub raz na miesiąc również może składać wniosek w ramach modułu III?

Odpowiedź: Warunkiem uzyskania pomocy w ramach Modułu III jest utrata, w okresie od dnia 9 marca 2020 roku do dnia 4 września 2020 roku, możliwość korzystania przez okres co najmniej 5 kolejnych następujących po sobie dni roboczych z opieki świadczonej w placówce rehabilitacyjnej.
Zatem, korzystanie ze świadczeń w placówce raz na tydzień lub raz na miesiąc nie uprawnia do udziału w ramach Modułu III programu.

 

Informacje zamieszczone poniżej otrzymaliśmy z MOPS

Szanowni Państwo,
biorąc pod uwagę wiele pytań dotyczących składania wniosków w ramach programu PFRON, dedykowanego przeciwdziałaniu skutkom pandemii, osoby z niepełnosprawnościami, które w związku z zamknięciem placówek rehabilitacyjnych nie mogą korzystać z zajęć przez nie realizowanych, mogą ubiegać się o wsparcie finansowe przesyłam Państwu materiał do wykorzystania.

Link do strony z instrukcją jak złożyć wniosek:
https://portal-sow.pfron.org.pl/opencms/export/sites/pfron-sow/sow/jst/aktualnosci/pandemia-koronawirusa-jak-zlozyc-wniosek-o-dofinansowanie-opieki-w-warunkach-domowych/index.html

Link do YouTube:https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=p5MlGA-od5M&feature=emb_logo

Link do strony SOW – m.in. pytania i odpowiedzi!https://portal-sow.pfron.org.pl/opencms/export/sites/pfron-sow/sow/epidemia-koronawirusa/

 

Gdzie złożyć wniosek_informacj prasowa_skrót

 

Pełny tekst procedury: